Data Center

Już wkrótce w naszej ofercie…

Czym jest Data Center?

Data Center jest idealnym miejscem do umieszczenia dedykowanych serwerów aplikacji czy serwerów WWW, które wymagają szybkiej, niezawodnej łączności z siecią internet. Pozwala jednocześnie na montaż i instalację urządzeń pozwalającym Klientom na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Profesjonalne Data Center wyposażone jest w rozbudowaną infrastrukturę teletechniczną i telekomunikacyjną, która daje możliwość, w bezpieczny sposób, realizować połączenia z sieciami innych operatorów telekomunikacyjnych oraz siecią internet.

Najczęściej z usług świadczonych pod nazwą Data Center korzystają firmy, wykorzystujące w codziennej pracy sieć internet, dla realizacji biznesu, uruchamiania portali i serwisów informacyjnych.

Dlaczego warto korzystać z tej usługi?

Przede wszystkim, korzystanie z usług Data Center daje możliwość znacznego zmniejszenia nakładów inwestycyjnych i obniżenia kosztów eksploatacji infrastruktury informatycznej Klienta.

Wysoki (często nieosiągalny dla Klienta) koszt budowy Data Center spoczywa na oferującej go firmie. Firma taka zapewnia wysokiej klasy urządzenia transmisyjne, zaplecze do gromadzenia danych, zabezpieczenia w postaci firewalli, awaryjne zasilanie, dzierżawi szybkie łącza telekomunikacyjne.

Odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie Data Center i bezpieczeństwo gromadzonych w nim danych, również przeniesione jest na dostawcę usługi Data Center.

Przy wykupieniu usługi Data Center zwiększenie zapotrzebowania na pojemność pamięci gromadzącej dane Klienta czy też zwiększenie mocy obliczeniowej dla jego aplikacji nie wymaga wymiany lub rozbudowy infrastruktury serwerowej Klienta. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet – spełniający aktualne zapotrzebowanie Klienta na tego typu urządzenia i moc obliczeniową

Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze (odpadają koszty zakupu sprzętu) i szybsze we wdrożeniu – gdyż wykupując u dostawcy odpowiedni pakiet usług, przystępuje on natychmiast po ustaleniu warunków do stworzenia odpowiedniej konfiguracji urządzeń i usług na potrzebą Klienta. Sprzęt, oprogramowanie, moc obliczeniowa i pamięć zawsze czekają w gotowości, by Klient mógł z nich skorzystać niemalże od ręki.

Od kiedy w firmie EX-EL będzie można korzystać z tej usługi?

W chwili obecnej trwają prace projektowe planowanego Data Center. Poinformujemy Państwa za pośrednictwem naszej strony www o terminie uruchomienia opisywanej powyżej usługi,